23. 11. od 19:30 LiStOVáNí – Mrtvý holky

Krajská knihovna Vysočiny a Stolová společnost praotce Broda pořádají v rámci projektu LiStOVáNí v pátek 23. listopadu 2012 v 19:30 hodin v kavárně U Notáře scénické čtení knihy Miloše Urbana Mrtvý holky.

Deset divných povídek z let 2002 až 2006. Když je autor psal, nemyslel na konkrétní sbírku, která by je sjednotila do jednoho svazku. Některé vznikly spontánně a putovaly do šuplíku, jiné byly napsány na zakázku, část byla otištěna v domácích i zahraničních časopisech či povídkových výborech.

Miloš Urban (*1967, Sokolov)

prožil část dětství na československé ambasádě v Londýně. V letech 1982-86 studoval na gymnáziu v Karlových Varech. Poté vystudoval moderní filologii (zaměření na literaturu) na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986-92) a rok pobyl na stáži na Oxfordské univerzitě. Od r. 1992 do r. 2000 pracoval jako redaktor v nakl. Mladá fronta. Od r. 2001 vykonává podobnou práci v Argu. V současnosti žije v Roztokách u Prahy. Dosud vydané Urbanovy romány a novely (Poslední tečka za Rukopisy, Sedmikostelí, Hastrman, Paměti poslance parlamentu, Stín katedrály, Michaela, Santiniho jazyk, Pole a palisáda, Lord Mord, Boletus Arcanus) vzbudily velký čtenářský a kritický ohlas nejen u nás, ale i v zahraničí. Román Hastrman obdržel cenu Litera za r. 2001. Novela Pole a palisáda vznikla jako první český příspěvek do mezinárodního projektu Mýty, iniciovaného britským nakladatelstvím Canongate, a byla v české verzi této edice nejúspěšnější – lze ji obdržet jak v knižní podobě, tak na mp3, namluvenou Josefem Somrem.

– účinkují: Věra Hollá a Pavel Oubram
– moderuje: Lukáš Hejlík
– vydalo nakladatelství Argo

Na představení budou k dostání knihy podepsané autorem.

Vstupné 50 Kč